نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید معاون استاندار کرمانشاه از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی

بازدید معاون استاندار کرمانشاه از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی


به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، نشست مشترک معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه و مسئولان دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی با دکتر هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه، امروز سه‌شنبه ۲۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ برگزار شد.

دکتر هدایت حاتمی معاون استاندار کرمانشاه در ابتدای این نشست، اظهار داشت: مایه خوشحالی بنده است که در روزهای پایانی سال در خدمت اهالی علم، دانش، پژوهش و تخصص هستم.

 

وی دانشگاه رازی را دانشگاه مادر منطقه و از دانشگاه‌های برتر کشور دانست و افزود: این دانشگاه انصافا پتانسیل‌های خوبی دارد و انتظار داریم که دانشگاه رازی بال جدی علمی توسعه استان باشد و بحث ارتباط جامعه با دانشگاه نیز باید بیش از پیش تقویت شود.

 

دکتر حاتمی با بیان اینکه دانشگاه می‌تواند لایه‌های پیچیدگی مشکلات را برای مسئولان ساده‌سازی کند، تاکید کرد: اساتید دانشگاه رازی باید در بحث ارتباط با جامعه و در پشتیبانی از طرح‌ها پیشقراول باشند و معاونت امور اقتصادی استانداری نیز در این راستا یاری‌رسان خواهد بود.

در ادامه، دکتر فرزاد ویسی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه رازی اظهار داشت: آموزش عالی باید به سمتی حرکت کند که نیازهای واقعی جامعه را پاسخ بدهد و خدمات ما در حوزه آموزش و پژوهش باید به جامعه و بیرون از دانشگاه متصل شود.

 

وی با تاکید بر اینکه ارتباط دانشگاه با جامعه باید در تمام حوزه‌ها تقویت شود، گفت: تربیت بدنی و ورزش حوزه‌ای بسیار مهم است و دانشگاه رازی با برخورداری از دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی پتانسیل‌های بسیار زیادی برای تقویت این بخش در حوزه ارتباط با جامعه دارد.

 

دکتر ویسی از توسعه مراکز رشد تخصصی در دانشگاه رازی خبر داد و بیان کرد: مرکز رشد تخصصی دانشکده تربیت بدنی هم اکنون فعال است و در حوزه علوم ورزشی و تربیت بدنی نیز پتانسیل‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی بسیار خوبی داریم که قابلیت ارائه خدمات نه تنها در بخش آموزش بلکه در بحث سلامت جسمانی دارد.

 

وی خواستار حمایت مسئولان از طرح‌های دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی شد و گفت: ورزش حوزه‌ای درآمدزا و دارای پتانسیل‌های بسیار زیاد است و داننشگاه رازی می‌تواند یک استارتاپ اختصاصی با رویکرد کسب و کار ورزشی برگزار نماید.

در ادامه دکتر حسین عیدی رئیس دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی اظهار داشت: دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی یکی از دانشکده‌های قوی و از قطب‌های علوم ورزشی کشور است و شاخه‌های مختلفی همچون مدیریت ورزشی، فیزیولوژی ورزش، روانشناسی ورزش، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی و همکاران متخصص و سرآمدی در این دانشکده داریم.

 

دکتر عیدی تقویت پیوند میان دانش اساتید دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی با نیازهای جامعه را از اهداف مهم این دانشکده برشمرد و گفت: بهره‌وری و افزایش کارایی از اهداف مدیران همه سازمان‌ها است و نیروی انسانی مهمترین دارایی سازمان‌ها برای تحقق این هدف است و لذا سلامت نیروی انسانی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

وی اضافه کرد: دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی امکانات بسیار خوبی در اختیار دارد و در آزمایشگاه این دانشکده نیز امکانات بسیار خوبی داریم که می‌توان از این ظرفیت برای پایش سلامتی افراد و در ادامه اقدامات مداخله‌ای(ورزشی و غیردارویی)  استفاده کرد.

در ادامه، دکتر عباسی معاون پژوهشی دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه رازی اظهار داشت: این دانشکده ۲۰ عضو برجسته هیأت علمی دارد که قاطبه آنها جوان هستند و از بهترین دانشگاه‌های ایران فارغ التحصیل شده‌اند و پتانسیل لازم برای تقویت ارتباط با جامعه را داریم.

 

در ادامه، دکتر حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه به همراه مسئولان دانشگاه از امکانات و آزمایشگاه دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی بازدید به عمل آورد و مقدمات لازم برای انعقاد تفاهم نامه فراهم شد.

 

شایان ذکر است، موضوع راه اندازی مرکز تخصصی کلینیک مهندسی عوامل انسانی و سلامت سازمانی دانشکده علوم ورزشی از طرف معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه در جلسه مقدماتی با دکتر حاتمی و همکاران در روز یکشنبه ۱۹ اسفند۹۷ در استانداری مطرح و ضمن استقبال از طرح پیشنهادی ارزیابی بهره‌وری و پایش سلامت کارکنان سازمان ها، پیگیری‌های لازم و مقدمات حضور معاون استاندار و همکاران برای بررسی و بازدید از دانشکده و ظرفیت‌های آن جهت مقدمات انعقاد قرارداد بین این مرکز و استانداری و ادارات استان آماده گردید.